Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella
Dzieci i Młodzieży
Strona Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy


Aktualności

Kolejna, XXXVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży odbędzie się w dniach 26-28 października 2018.

 

Ramowy program Konkursu

W programie imprezy przewidziano także: wieczorne spotkanie dla chórzystów, warsztaty dla dyrygentów oraz spotkanie z jury.

Uwaga dyrygenci!

  1. Informujemy, że w konkursie obowiązuje wpisowe w kwocie 50,00 (pięćdziesiąt złotych) od każdego uczestnika Konkursu, które należy wpłacić na konto: Bank PKO SA nr 87 1240 6478 1111 0010 5626 1144 lub w kasie Pałacu Młodzieży w dniu przyjazdu. W ramach wpisowego gwarantujemy 2 noclegi w internacie oraz posiłki (pierwszy – kolacja w piątek, ostatni – obiad w niedzielę).
  1. Zgodnie z regulaminem, chóry powinny znać wszystkie utwory do wspólnego wykonania na koncercie galowym. Jury sprawdzi ich znajomość losując chór, który zaprezentuje wybrany utwór po swoim repertuarze konkursowym.
  1. W dniu przyjazdu prosimy o dostarczenie do recepcji:
  1. Bardzo prosimy o potwierdzenie ilości uczestników oraz przesłanie ewentualnych zmian z kartach repertuarowych najpóźniej do dnia 1 października br.

 

Protokół z posiedzenia Rady Artystycznej 38. Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży

Bydgoszcz, 19 czerwca 2018

Rada Artystyczna Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w składzie:
- prof. Janusz Stanecki - Akademia Muzyczna w Bydgoszczy,
- Marian Wiśniewski – Polski Związek Chórów i Orkiestr,
- Izabela Cywińska-Łomżyńska – Pałac Młodzieży w Bydgoszczy,

po wysłuchaniu nagrań chórów zgłoszonych do 38. Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży, postanowiła zakwalifikować do konkursu następujące chóry:

KATEGORIA I. DZIECIĘCE CHÓRY SZKOLNE - DO 16 LAT

  1. Chór Szkoły Podstawowej nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku, dyrygent: Jolanta Drużyńska
  2. Chór Dziecięcy „Viva” ze Szkoły Podstawowej nr 28 im. K. I. Gałczyńskiego w Białymstoku dyrygent: Jolanta Gwiazdowska
  3. Chór „Cantiamo” z Gimnazjum Miejskiego im. Władysława Jagiełły w Leżajsku, dyrygent: Barbara Kuczek
  4. Chór „La Musica” – grupa młodsza z Gimnazjum nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie, dyrygent: Karolina Filipczak
  5. Chór dziewczęcy „Puellarum Cantus” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 im. Szarych Szeregów w Stalowej Woli, dyrygent: Katarzyna Pisera
  6. Chór „Chromatica” ze Szkoły Podstawowej w Święcanach, dyrygent: Ewa Maciejczyk-Gąsior
  7. Chór Dziecięcy „Tremolo” z Zespołu Szkół Samorządowych w Lipsku, dyrygent: Urszula Bobrowska
  8. Chór Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie,  dyrygent: Aleksandra Janus

KATEGORIA II. DZIECIĘCE CHÓRY POZASZKOLNE - DO 16 LAT

  1. Chór Dziecięcy Rabki-Zdroju przy Miejskim Ośrodku Kultury, dyrygent: Kinga Brandys-Wójciak

KATEGORIA III. MŁODZIEŻOWE CHÓRY SZKOLNE O GŁOSACH RÓWNYCH - DO 21 LAT

  1. Chór Dziewczęcy „Ars Longa” Zespołu Szkół nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce, dyrygent: Joanna Górska
  2. Chór „La Musica” – grupa starsza z Gimnazjum nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie, dyrygent: Zdzisław Ohar
  3. Chór żeński „Primo” Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy, dyrygent: Monika Wilkiewicz

KATEGORIA IV. MŁODZIEŻOWE CHÓRY SZKOLNE O GŁOSACH MIESZANYCH - DO 21 LAT

  1. Chór mieszany „Primo”  Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy, dyrygent: Monika Wilkiewicz

KATEGORIA V. MŁODZIEŻOWE CHÓRY POZASZKOLNE O GŁOSACH RÓWNYCH - DO 21 LAT

  1. Międzyszkolny Chór ,,Canzona” ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Siedlcach, dyrygent: Dariusz Różański
  2. Miejski Chór Dziewczęcy „Logos” z Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu, dyrygent:  Elżbieta Naklicka

KATEGORIA VI. MŁODZIEŻOWE CHÓRY POZASZKOLNE O GŁOSACH MIESZANYCH - DO 21 LAT

  1. Młodzieżowy Mieszany Chór „Ave Sol” z Bielskiego Ośrodka Kultury, dyrygent: Marcin Pollak
  2. Chór Miasta Białegostoku z XI Liceum Ogólnokształcącego im. rtm. Witolda Pileckiego dyrygent:  Anna Stankiewicz
  3. Międzyszkolny Chór Młodzieżowy „Our Voice” ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Działdowie, dyrygent: Danuta Czeczot

 

 

Drodzy dyrygenci!
W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości – zachęcamy, by wśród repertuaru konkursowego znalazł się utwór o tematyce nawiązującej do tego wydarzenia.

List Minister Edukacji Narodowej

 

 


aktualizacja 10.07.2018   ©  Pałac Młodzieży